Žaludek a střeva – podrobnější informace o zažívacích potížích

Muž v modré košili leží na gauči a trpí nafouklým břichem.

Nafouklé břicho

Nafouklé břicho může být nepříjemné, jde však o poměrně neškodný symptom. Neměli bychom ho však zlehčovat s tím, že jde o důsledek konzumace rychlého občerstvení, nadměrného přežvykování, žvýkání žvýkačky nebo kouření. Je důležité zjistit jeho příčiny, zvláště pokud je spojeno s dalšími obtížemi a ztěžuje nám každodenní život.

Žena s červenými vlasy na gauči s pohledem upřeným doleva.

Žaludeční nevolnost

Nejčastějším důvodem žaludeční nevolnosti a zvracení je konzumace nevhodného jídla nebo nápoje. Díky nutkání ke zvracení můžeme potenciálně nebezpečnou látku dostat z těla ven. Bohužel, ne vždy to je tak jednoduché. Přetrvávající a častá nevolnost vyžaduje bližší zkoumání. Zde naleznete informace o častých příčinách a možnostech léčby.

Žena, jejíž děti si hrají v pozadí, trpí nadýmáním.

Nadýmání

Není to jen o občasném vypuštění vzduchu. Lidé trpící nadýmáním vypustí plyn více než 24krát za den. Kromě stravovacích a životních návyků je třeba zvážit i další faktory, jako je potravinová nesnášenlivost, složení střevní flóry a mnohé další.

Tmavovlasá žena na okraji postele trpí tlakem v žaludku.

Tlak v žaludku

Jde o nepříjemný pocit, který není snadné popsat. Obvykle se vyskytuje po nadměrné konzumaci jídla. V některých případech však může být projevem onemocnění, například gastritidy nebo poruchy, jakou je funkční dyspepsie (dráždivý žaludek). Jako u mnoha nejasných symptomů, i v tomto případě je důležité jeho bližší prozkoumání.

Muž s bolestí žaludku se dívá doleva.

Bolest žaludku

Citlivé nervové buňky v zažívacím traktu nebo nějaké vážnější onemocnění? Bolest žaludku je obvykle symptomem zkaženého žaludku, bývá však i důsledkem mnoha dalších příčin. Na bolest žaludku se podíváme podrobněji a řekneme si, co s ní můžete udělat.

Lahvička přípravku Iberogast na zeleném pozadí obklopená rostlinami

Získejte bylinný lék Iberogast – zde!

Iberogast zakoupíte v lékárně bez lékařského předpisu.