Iberogast

Rozlehlé pole plné bílých květů.

Iberogast – rostlinný lék

Z pole až do lékové lahvičky – díky standardizovanému výrobnímu procesu společnosti Bayer je Iberogast produkt vysoké kvality, který dokáže ulevit od různých potíží trávicího traktu.

Žena v červeném svetru kupuje Iberogast od lékárníka.

Dávkování a použití přípravku Iberogast

Iberogast je ve formě kapek, které efektivní působí na zažívacích trakt (zejména žaludek a střeva). Pokud lékař neurčí jinak, měli byste jej užívat třikrát denně v malém množství vody před jídlem nebo během jídla.

  • Dospělí 20 kapek 3 x denně
  • Děti a dospívající od 6 let: 3krát denně 10 kapek 

V zásadě nejsou žádná omezení pro dobu užívání. Doba užívání se stanovuje podle druhu, závažnosti a průběhu onemocnění. Pokud vaše zdravotní potíže přetrvávají nebo pokud se nedostaví očekávané zlepšení zdravotního stavu do 7 dní od začátku užívání přípravku, obraťte se na svého lékaře.

Muž na gauči čte o přípravku Iberogast na tabletu.

Dotazy k přípravku Iberogast

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky o účinnosti, bezpečnosti, skladování apod.

Grafika se 4 různými baleními Iberogastu.

Původ přípravku Iberogast

Iberogast se dostal na trh v Německu počátkem 60. let 20. století a dnes je v Německu nejprodávanějším lékem na gastrointestinální potíže.

Lékařka hovoří s pacientkou.

Iberogast – co říkají studie

Iberogast patří celosvětově mezi nejlépe prozkoumané rostlinné léky na funkční gastrointestinální poruchy dostupné bez lékařského předpisu.

3 vědci se dívají na obrázek rostlin na obrazovce a povídají si o jednotlivých složkách přípravku Iberogast.

Výroba přípravku Iberogast

Pro výrobu léku Iberogast se ročně zpracuje přibližně 40 000 kilogramů léčivé rostliny iberky hořké. Společnost Bayer ji pěstuje na ploše velké zhruba jako deset fotbalových hřišť (sedm hektarů). Zralé rostliny se několik týdnů sbírají spolu s kořeny. Chcete vědět, co se děje po sklizni? O výrobě si můžete přečíst více zde.

Lahvička přípravku Iberogast na zeleném pozadí obklopená rostlinami

Mějte přípravek Iberogast stále po ruce!