Jaké je složení léku Iberogast?

Síla „fantastické 9“

Počet lidí, kteří se denně potkají se stresem, neustále stoupá. I to je důvodem, proč mnozí trpí různými trávicími obtížemi. Stres totiž dokáže vyvolat symptomy funkčních gastrointestinálních poruch. Je důležité si uvědomit, že tyto potíže se často vyskytují společně, nebo mezi nimi existuje vzájemné propojení. Iberogast působí komplexně, to znamená, že dokáže léčit nejen různé projevy zažívacích potíží, ale řeší je najednou. Lék obsahuje kombinaci extraktů z devíti léčivých rostlin, které účinkují jednotlivě a v kombinaci jejich účinek ještě zesiluje. Díky tomuto působení na vícero symptomů dokáže ulevit od bolesti žaludku a střev, ale také od dalších potíží. Do „fantastické devítky“ patří...

Bílý květ iberky hořké

Iberis amara (iberka hořká) – velké účinky malých květů proti bolesti břicha

Extrakt z této rostliny pomáhá podporovat přirozené pohyby trávicí soustavy.

Iberka hořká obsahuje množství flavonoidů a glukosinolátů a její hlavní funkcí v přípravku Iberogast je zlepšovat pohyb potravy v trávicím traktu tím správným směrem.

Zvyšuje tonus ochablého svalstva v dolní části žaludku, které posouvá potravu do dalších částí trávicího traktu. Redukuje volné radikály, a vykazuje i protizánětlivé vlastnosti.

Bílé květy anděliky lékařské

Kořen anděliky lékařské (Angelicae radix) – andělská síla na potlačení gastrointestinálních problémů

Extrakt z této rostliny pomáhá zmírňovat křeče a uvolňuje stažené svaly gastrointestinálního traktu. Obsahuje esenciální oleje, kumariny, flavonoidy a amaroidy, má antioxidační účinky a působí protizánětlivě.

Bílé květy kmínu

Plody kmínu (Carvi fructis) – mnohem víc než jen kulinářská bylina

Cenné složky v kmínu stimulují trávení. Kmín má výrazné účinky proti nadýmání, dokáže také potlačit zánět v gastrointestinálním traktu a má antimikrobiální účinky. V přípravku Iberogast vykazuje extrakt z plodů kmínu ochranný účinek na sliznici.

Bílé květy heřmánku

Květy heřmánku (Matricariae flos) – univerzální složka

Tato léčivá rostlina podporuje přirozené pohyby trávicí soustavy, protože má uvolňující účinek, dokáže upravit pohyb střev a může uvolňovat břišní křeče.
Květ heřmánku je bohatý na esenciální oleje, rostlinné kyseliny, kumariny a flavonoidy. Má protizánětlivé účinky.

Fialové květy ostropestřce mariánského

Plody ostropestřce mariánského (Cardui mariae fructus) – rostlina s korunkou proti křečím

Plody ostropestřce mariánského nazývaného také Kristova koruna uvolňují křeče, usnadňují trávení a snižují bolest.
Plody ostropestřce mariánského obsahují účinné složky: flavolignany, neolignany a flavonoidy. Ty mají uvolňující účinek na gastrointestinální svaly.

Zelené listy meduňky

Listy meduňky (Melissae folium) – tekuté zlato na zklidnění žaludku

Tento výtažek má silný zklidňující účinek, zklidňuje žaludek a křeče ve střevech, snižuje nadýmání a bolesti a nastartuje vaše trávení.
Meduňka lékařská vyniká silnou a pikantní citrónovou vůní a obsahuje esenciální oleje, hluchavkovité třísloviny, triterpenové kyseliny, amaroidy a flavonoidy.

Zelené listy a žluté květy vlaštovičníku

Vlaštovičník (Chelidonium herba) – dar z nebes pro žaludek

Tato léčivá rostlina podporuje přirozené pohyby v zažívacím traktu, což může zlepšit trávení, zmírnit křeče a působit protizánětlivě.
Obsahuje alkaloidy a rostlinné kyseliny. Tyto látky jí propůjčují antibakteriální vlastnosti.

Zelené listy máty

Listy máty peprné (Menthae piperitae folium) – aromatické a léčivé

Extrakt z listů máty, které mají silnou, svěží vůni, pomáhá uvolňovat křeče v žaludku a střevech. Dokáže také ulevit od bolesti žaludku a zmírnit nadýmání a tvorbu plynů.
Tato léčivá rostlina je bohatá na esenciální oleje a taniny charakteristické pro čeleď hluchavkovitých, které se podílejí na jejích příznivých účincích včetně protizánětlivého a antioxidačního.

Fialové květy a zelené listy lékořice

Kořen lékořice (Liquiritiae radix) – sladkost dobrá na žaludek

Tato léčivá rostlina zmírňuje křeče v žaludku a střevech a pomáhá ulevit od bolesti žaludku.
Lékořice působí i protizánětlivě a obsahuje kyselinu glycyrrhizovou. Obsahuje také flavonoidy, fytosteroly a kumariny, které uvolňují svaly žaludku.

Osvědčený rostlinný/ bylinný lék na střevní problémy

Rostlinné léky se ve světě používají stále častěji a hrají důležitou roli v celkové zdravotní péči. Obecně však existuje stále i skupina pacientů, která je vůči rostlinným lékům skeptická. Bezpečnost, efektivita a snášenlivost přípravku Iberogast byla prokázána v mnoha vědeckých a klinických studiích. Tento lék se používá na gastrointestinální potíže od 60. let 20. století a léčilo se jím již více než 90 milionů pacientů ve více než 30 zemích světa.

Přípravek Iberogast obsahuje devět léčivých rostlin. Vyrábí se v souladu s přísně standardizovanými podmínkami GMP (správné výrobní praxe) a rostliny se získávají podle pokynů GACP (správného zemědělského a sběrného postupu). Díky monitorování všech výrobních procesů a kontrole kvality všech extraktů, meziproduktů a konečného přípravku je Iberogast jedním z nejlépe kontrolovaných volně prodejných rostlinných léků pro léčbu symptomů funkčních gastrointestinálních poruch.

Iberogast

Poruchy gastrointestinálního traktu jsou obvykle spojené s mnoha nepříjemnými projevy, které často komplikují přirozený každodenní život. Naštěstí je tu Iberogast: kombinace devíti bylin, který léčí základní příčiny i nepříjemné příznaky zažívacích potíží.

Vše o přípravku Iberogast

Lahvička přípravku Iberogast na zeleném pozadí obklopená rostlinami

Mějte přípravek Iberogast stále po ruce!