Často kladené otázky

Využijte sílu bylinného léku Iberogast. 9 bylin, magická síla „9“. Účinné, klinicky ověřené řešení.

  Iberogast je k dispozici ve 3 velikostech
  20 ml
  50 ml
  100 ml

  Iberogast má bylinnou chuť. Někteří lidé ji mohou vnímat jako mírně nahořklou. Tuto chuť dodávají přípravku extrakty z léčivých rostlin, které se používají pro výrobu léku Iberogast. Jde o iberku hořkou, anděliku lékařskou, heřmánek, kmín, ostropestřec mariánský, meduňku, mátu peprnou, vlaštovičník a lékořici.
  Některé z těchto složek – například heřmánek – zřejmě dokážete rozpoznat podle jeho charakteristické chuti. Každý člověk si zřejmě všimne jiné chuti a upřednostní jinou chuť.

  Iberogast můžete užívat tak dlouho, jak budete potřebovat.* Délka léčby přípravkem Iberogast závisí na symptomech funkčních trávicích obtíží a délce jejich trvání. Pokud si nejste jisti délkou dobu, po niž byste měli Iberogast užívat, můžete požádat o radu lékaře nebo lékárníka.
  Pokud vaše zdravotní potíže přetrvávají nebo se nedostaví očekávané zlepšení zdravotního stavu do 7 dní od začátku užívání přípravku, obraťte se na lékaře.
  *Více informací naleznete v příbalové informaci.

  Můžete, pokud chcete. Mnoho lidí Iberogast ředí ve vodě, můžete jej rozpustit také v čaji. Teplota tekutiny, kterou použijete, však nesmí být vyšší než 25 °C.
  Iberogast nerozpouštějte v grapefruitových nebo alkoholických nápojích, protože mohou snížit účinnost Iberogastu.

  Alkohol je v některých tekutých rostlinných lécích včetně přípravku Iberogast potřebný, protože pomáhá při extrakci a rozpouštění rostlinných složek. Na první pohled se vám může zdát, že obsah alkoholu v přípravku Iberogast – 31 % objemu – je vysoký, ale ve skutečnosti jej zkonzumujete jen velmi malé množství. Jedna dávka pro dospělé (20 kapek přípravku Iberogast) obsahuje pouze 0,24 g alkoholu, což je méně, než obsahuje sklenice jablečného džusu o objemu 200 ml. Osoby, které mají problémy s alkoholismem, by však Iberogast užívat neměly.

  Iberogast se vyrábí podle nejpřísnějších farmaceutických norem v souladu s mezinárodními normami správné výrobní praxe (GMP) pro léky.
  Společnost Bayer dodržuje při jeho výrobě specifické postupy pěstování a zpracování rostlinného materiálu (správnou zemědělskou praxi). Při výrobě farmaceutických produktů s obsahem rostlinných složek je pro zachování účinnosti důležité, aby byly použity vytříbené metody extrakce léčiv spolu s osvědčenými a vyzkoušenými postupy sběru. Iberogast se vyrábí při vysoké úrovni standardizace, díky čemuž představuje moderní léčbu zaměřenou na vícero symptomů poruch trávení najednou (tzv. multi-target účinek).

  Tekutá forma Iberogastu nabízí několik výhodných vlastností:
  Dávkování pro děti a pro dospělé je odlišné a tekutý roztok velmi zjednodušuje správné dávkování.
  Děti a starší osoby často dávají přednost užívání tekutých přípravků.
  Tělo vstřebává tekuté přípravky rychleji a snadněji. Tekuté skupenství je zásadní i pro nástup účinku.

  Léčivé látky z devíti rostlin jsou v Iberogastu v podobě tekutých lihových extraktů, které se mohou dobře vstřebat.
  Je důležité pochopit, jak účinkuje devět léčivých rostlin Iberogastu. Jednotlivé rostliny mají léčivé účinky i samostatně. v Iberogastu fungují jako směs komplexně a poskytují tak multisymptomatickou úlevu od více příznaků, jako např. křečí v břiše, nevolnosti, pocitu plnosti, nadýmání a podobně najednou.

  Některé z extraktů léčivých rostlin v Iberogastu chutnají nahořkle, např. kapalný extrakt z celé čerstvé rostliny iberky hořké. Její jméno tvoří i první část názvu léku Iberogast. Vaší trávicí soustavě se díky Iberogastu uleví od příznaků zažívacích potíží.
  Pokud nemáte rádi nahořklou chuť, můžete Iberogast užít před jídlem nebo s jídlem v malém množství vody.

  Pokud užijete vyšší než doporučenou dávku Iberogastu, ujistěte se, že další dávka bude ve správném množství. Správné dávkování naleznete v příbalové informaci.

  Ne. „Startovací dávka“ znamená, že si při prvním užití přípravku vezmete vyšší množství. V případě Iberogastu to není nutné.
  Dospělí mají užívat 20 kapek Iberogastu až 3x denně na symptomy jako bolesti břicha, křeče, pocit plnosti, těžkosti, nafouklé břicho, nadýmání a nevolnost. Takové množství je na úlevu od těchto příznaků dostatečné.

  Ano, mohou jej užívat děti od 6 let.

  Užívání Iberogastu během těhotenství a kojení se nedoporučuje.

  Po otevření lahvičky zůstane Iberogast „stabilní“ až 2 měsíce. Iberogast neužívejte déle než 2 měsíce od otevření, protože pak může být jeho účinnost ovlivněna. Je to proto, že obsah devíti léčivých rostlin v Iberogastu v množství uvedeném na obalu lze zaručit jen během prvních dvou měsíců po otevření lahvičky.
  Stabilita Iberogastu není ovlivněna velikostí balení nebo lahvičky.

  Ne, Iberogast lepek neobsahuje.

  Ano, doporučujeme však konzultaci s lékařem.

  Ano, mohou.

  Lahvička přípravku Iberogast na zeleném pozadí obklopená rostlinami

  Mějte přípravek Iberogast stále po ruce!